Odkryj teraz

Co to jest olejek arganowy

Znany również jako „marokańskie złoto”, ten wyjątkowy i piękny olejek pozyskiwany jest z owoców drzewa arganowego (Argania Spinosa), które rośnie tylko w lasach południowo-zachodniego Maroka.

Odkryć

Drzewo, owoc i jądro

Każde drzewo może dorastać do 10 metrów wysokości. W ekstremalnych warunkach pogodowych zrzuca liście, aby uniknąć parowania i przechodzi w stan hibernacji, który kończy się wraz ze wzrostem wilgotności. Owocuje od maja do czerwca. Te owoce wyglądają jak oliwki, ale są nieco większe i bardziej okrągłe. Wewnątrz tego owocu znajdują się pestki, z których pozyskiwany jest olej arganowy.

Odkryć

Ekstrakcja tego cennego oleju

Do wyprodukowania 1 litra olejku potrzeba 30 kilogramów owoców arganowych. W związku z tym jest to proces pracochłonny. Nic z owoców arganu się nie marnuje: to, co pozostaje po ekstrakcji, jest karmione żywym inwentarzem, a jądra są wykorzystywane jako paliwo.

Wyprodukowane i używane

Przez wiele wieków

Jest tradycyjnie wytwarzany od wieków przez Berberki z tego regionu. Olej arganowy jest stosowany zarówno do celów konsumpcyjnych, jak iw tradycyjnej medycynie marokańskiej.

Pomyślnie zasubskrybowałeś!
Ten e-mail został zarejestrowany
ico-collapse
0
Ostatnio oglądane
Szczyt
ic-expand
ic-cross-line-top